Jaký byl Podzimní koncert?

Středeční podvečer 11. září jsme v Kristově evangelickém kostele na Husově náměstí v Ostravě před početným publikem pod vedením naší dirigentky Petry Rašíkové zazpívali náš soutěžní repertoár, s kterým budeme tento měsíc reprezentovat naši republiku na Mezinárodní souteži v italském Rimini. V první části zazněly v našem podání skladby Sfogava con le stelle, Večerní les , Luxuriosa , Crucifixus, Vyběhla bříza, Sleep a Oj, oj, oj.
Následovalo vystoupení našeho hosta, Ostravského smíšeného sboru, pod vedením Jana Spisara. Předvedli své provedení skladeb El haderech, Osé shalom, Jerušalaim, Radhalaila, Tebe poem, Hava nagila, Zaleť sokol a Joshua Fought the Battle of Jericho, s nimiž se letos zúčastnili festivalu v Izraeli.
Slovem provázela Veronika Kadlecová.
Třetí část koncertu se nesla v lidovém tónu, kdy jsme i ve folklorním odění zazpívali Dvě rekrutské písně, Prší, prší , Už je slunko a Kde si bola.
Slovem nás provázela Martina Lubojacká.
Děkujeme správě Kristova evangelického kostela za možnost zazpívat si v těchto krásných prostorách a přípravu zázemí a hlavně vlídnému publiku, které nás v závěru odměnilo dokonce potleskem ve stoje 🙂

2019-09-12T11:17:30+00:0012.9.2019|Novinky|0 komentářů

Napsat komentář